راهنمای پرداخت اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد

بیمه پاسارگاد با ارائه خدمات ممتاز و موفق در زمینه بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد و پوشش های مرتبطه، در حال حاضر این شرکت ( بیمه پاسارگاد )، امکان پرداخت اینترنتی (الکترونیکی) حق بیمه عمر پاسارگاد را جهت رفاه و آرامش بیمه گذاران عزیز در بیمه های عمر و تامین آتیه فراهم نموده است.

یکی از بهترین و ایمن ترین روش پرداخت حق بیمه عمر توسط بیمه گذاران، واریز حق بیمه عمر به صورت اینترنتی می باشد، که شرکت بیمه پاسارگاد با بررسی روش های مختلف، این روش را برای تمامی بیمه گذاران معرفی نموده است.

بیمه گذاران محترمی که دارای دفترچه بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد هستند، می توانند علاوه بر پرداخت اقساط بیمه خود در شعب بانک های پاسارگاد، تجارت و کشاورزی به صورت حضوری و از طریق اینترنت بانک و یا عابربانک اقدام به پرداخت حق بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد نمایند.

همچنین بیمه گذاران باید دقت داشته باشند که به منظور پرداخت حق بیمه خود از طریق عابربانک، اینترنت بانک، و دستگاه های پوز (POS)، باید از شناسه قبض و شناسه پرداخت که در برگه های دفترچه بیمه درج شده است، استفاده نمایند. همچنین قابل ذکر است که جهت پرداخت اینترنتی بیمه عمر پاسارگاد، الزامی به استفاده از اینترنت بانک و یا دستگاه خود پرداز نیست، بیمه گذاران می توانند با داشتن کارت های بانکی عضو شتاب، از طریق شناسه قبض و شناسه پرداخت حق بیمه خود را پرداخت نمایند.

راهنمای پرداخت اینترنتی بیمه عمر و تامین آتیه:

در ابتدا نیاز است که مفاهیم پایه ای را به اطلاع بیمه گذاران محترم برسانیم:

پرداخت الکترونیک و یا اینترنتی چیست؟

پرداخت اینترنتی یا الکترونیکی به پرداختی گفته می شود که از طریق اینترنت پول پرداخت می شود، که در قبال دریافت کالا یا خدمات استفاده می شود. این نوع پرداخت دارای یک مزیت است، اینکه شما دیگر نیاز به حضور فیزیکی در بانک نخواهید داشت و فقط با استفاده از یک خط اینترنت می توانید تمامی امور بانکی خود را مدیریت کنید.  می توان گفت که خریدار می تواند با داشتن کارت بانکی در آن واحد یک محصول را خرید کرده و در همان لحظه مبلغ آنرا بپردازد.

کارت های مناسب برای پرداخت حق بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد:

بیمه گذاران می توانند با کارت بانک هایی که عضو شبکه شتاب هستند، عملیات پرداخت حق بیمه عمر و تامین آتیه خود را انجام دهند، از این رو:

کارت بانک های پاسارگاد، صادرات، ملی، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، بانک سینا؛ امکان پرداخت اینترنتی را دارند.

گام های مورد نیاز جهت پرداخت الکترونیک اقساط حق بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد:

در زمان پرداخت اینترنتی، درگاه پرداخت بانکی دارای 4 پارامتر است که در تصویر زیر به صورت نشانه های قرمز مشخص شده است، در ادامه به توضیحات تک به تک آنها می پردازیم.

1-شماره کارت :

منظور شماره 16 رقمی که بر روی کارت عابربانک شما درج شده است می باشد.

2-رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم(PIN2):

رمز خرید اینترنتی، با رمزی که در هنگام استفاده از دستگاه های خودپرداز ATM وارد می نمایید متفاوت بوده و باید برای دریافت رمز دوم از طریق دستگاه های عابربانک اقدام نمایید. در ضمن سعی کنید این رمز را در اختیار شخص دیگری قرار ندهید.

3-کد اعتبار سنجی (CVV2) :

این کد، شماره شناسایی مشتری در بانکی که دارای حساب است، بر روی کارت صادر شده است،  که معمولا دارای 3 الی 4 رقم به صورت حک شده در مقابل کارت یا پشت آن درج شده است.

4-تاریخ انقضای کارت:

همه کارت های بانکی عضو شتاب دارای یک تاریخ انقضا مشخص هستند، این تاریخ صرفا جهت تایید اعتبار مجدد کارت بانکی در این پارامترها جای گرفته است. اگر کارت شما دارای تاریخ انقضای چاپ شده یا حک شده بر روی خود کارت نیست، سریعا به شعبه بانکی مربوطه مراجعه کرده و این موضوع را اطلاع دهید.

مراحل پرداخت حق بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد:

 1-شناسه قبض و شناسه پرداخت:

به منظور پرداخت حق بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد از طریق دستگاه های پوز، اینترنت بانک و عابربانک ها می توانید از شناسه قبض و شناسه پرداخت مندرج در برگه های دفترچه اقدام کنید. همانند شکل زیر:

 

2-مراجعه به آدرس اینترنتی بانک جهت پرداخت:

زمانی که شما قصد دارید به صورت اینترنتی از طریق پروفایل خود در سیستم بانکی قبض حق بیمه عمر خود را پرداخت نمایید، باید بعد از ورود به حساب کاربری خود در سایت بانک از سمت راست پرداخت قبض را کلیک کرده و اطلاعات درخواستی را پر کرده و بر روی ادامه کلیک کنید. همچنین شما می توانید از طریق لینک زیر وارد حساب کاربری خود شوید:

جهت ورود به صفحه پرداخت الکترونیک کلیک نمایید.

 

3- تایید اطلاعات وارد شده و وارد کردن اطلاعات کارت بانک عضو شتاب:

در این مرحله شما با درست وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت در سیستم مشاهده خواهید کرد که چه نوع قبضی را در حال پرداخت هستید و چه میزان مبلغی را باید پرداخت کنید، تمامی این موارد بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده به صورت آنلاین به شما نمایش داده می شود و در صورت صحیح بودن اطلاعات می توانید بر روی پرداخت کلیک کنید و رسید پرداخت خود را دریافت نمایید.

رسید نهایی پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر شما :

 دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.